ДНЗ "Вище професiйне училище № 2 м. Херсона"

приймальнa комiсiя:

095-365-24-25 097-175-46-77

002vpu@i.ua

Майстер-класи

Табурет власноруч

Для справжнього домашнього майстра немає нічого більш приємного, ніж зробити щось корисне для домочадців своїми руками.    Прості предмети меблів, що увійшли в сімейний побут, цілком можуть бути не тільки придбані в магазині, а й виготовлені самостійно. Це допоможе не тільки заощадити деякі засоби, але і отримати індивідуальних розмірів стіл, стілець, табурет. До того ж, такі речі зазвичай виявляються більш довговічними, ніж їх фабричні аналоги.    Як зробити табурет з дерева своїми руками і яку краще вибрати модель? Сьогодні постараємося відповісти на ці питання максимально детально.

Різьблення по каменю та полірування

Різьблення по каменю, шліфування та полірування його поверхні, що виявляють колір і необхідний малюнок, завжди вимагають значних зусиль майстра. Сьогодні різьблення по каменю і полірування залишається одним із потребуючих видів робіт з натурального каменю.

Вироби з натурального каменю в усі часи вважалися ознакою респектабельності. У кожному разі, виконані методом різьблення по каменю і полірування предмети, виглядають по-справжньому красиво.

Для кращого зовнішнього вигляду після різьблення по каменю поверхня обробляється за допомогою шліфування й полірування, а потім наноситься спеціальний захисний шар. Завдяки цим операціям малюнок і колір каменю стають виднішими, а різьблення по каменю і полірування зберігається на довший термін.

Натуральний камінь володіє природною красою, яку підкреслює полірування каменю і різьблення по каменю.

Різьблення по каменю і полірування використовувалися ще в Стародавньому Римі, навіть для виготовлення статуй цезарів і предметів розкоші.

Столярні вироби

4 березня 2021р. ДНЗ « ВПУ 2 м. Херсона» на базі Чорнобаївської санаторної школи – інтернат   ступенів   провів майстер – клас « Столярні вироби» . Діти радо зустрічали гостей , соціальний педагог Супрун Ю.Ю. розповіла про наш заклад , який є одним із кращих серед будівельних училищ України.

Учні уважно слухали пояснення наших майстрів , відповідали на запитання, із задоволенням приймали участь у майстер – класі , який проводили учні нашого училища, з гордістю демонстрували свої досягнення в столярній справі. Ми запрошуємо всіх випускників 9-х – 11-х класів міста і області на навчання до ДНЗ «ВПУ 2 м. Херсона» , де ви отримаєте конкурентноспроможну професію на сучасному ринку праці.

Утеплення стін

Будинок втрачає тепло через усі огороджувальні конструкції, включаючи стіни, вікна, двері, дах, підвал і підлогу нижнього поверху. Для того щоб будівля була енергоефективною, в ній слід утеплити усі конструктивні елементи. Особливу увагу приділяють утепленню зовнішніх стін, які відповідальні за 30 % тепловтрат будинку.

Утеплення стін – зсередини або зовні?

Утеплювати зовнішні стіни можна декількома способами – зсередини, зовні, а також у проміжку між двома шарами конструкційних матеріалів (так звані тришарові стіни). Хоча для кожного конкретного випадку підходить своя методика, найбільш ефективним способом утеплення стін вважається монтаж теплоізоляції на зовнішньому боці фасаду. Зовнішній спосіб утеплення стін не зменшує корисну площу приміщень, а також зміщує точку роси в зовнішню частину стіни, а ще краще – в простір самого утеплювача.

У середньому рекомендована товщина утеплювача для теплоізоляції фасадів складає 120-150 мм для усієї України, окрім півдня і Закарпаття (перша температурна зона), і 100 мм – для другої температурної зони. Для утеплення фасадних конструкцій зазвичай використовують мінеральну вату із скло- або базальтових волокон, а також пінополістирол.

Як утеплювати стіни правильно, розкаже майстер виробничого навчання, керівник НПЦ «CEREZIT» Тетяна Тонкоглас

Готуємо вдома котлету по-київськи | До святкового столу

Котлета по-київськи на круатоні з паперовою папільйоткою – ресторанна страва. І, можливо, саме через це господині не наважуються повторити рецепт вдома. Як приготувати страву за професіональною технологією в умовах домашньої кухні, щоб вершкове масло не витекло і котлети по-київськи з першого разу вдались, — у рубриці «До святкового столу».

 

Монтаж перегородки з гіпсокартону на металевому каркасі

Якщо ви вирішили розділити приміщення перегородкою або хочете втілити дизайнерське рішення із зонування кімнати, то гіпсокартон – найкращий матеріал для такого трудового подвигу. І звести перегородку можна впродовж одного дня, і економія виходить непогана. Як можна моделювати оселю своїми руками, у рубриці «Майстер на всі руки».

Підготовка дерев’яних дверей до покриття лаком


Двері з дерева наділені багатьма перевагами: вони гарні й довговічні. Дерево «дихає» і має природну текстуру. Якщо ви вирішили її зберегти і залакувати поверхню, то в нагоді стануть поради майстрині виробничого навчання зі спеціальності «маляр» Людмили Бойчук. У рубриці «Майстер на всі руки» — основні правила підготовки деревного полотна до покриття лаком.

Облицювання керамічною плиткою


Бажаєте змінити інтер’єр на більш привабливий, переїхали у нове житло, шукаєте власний стиль – мотив переклеїти шпалери може бути будь-який. Якщо ви готові до косметичного ремонту і вирішити зекономити, можете сміливо закуповувати рулони. Як швидко і легко поклеїти шпалери власноруч, покаже майстриня виробничого навчання з професії «штукатур», «лицювальник-плиточник» Херсонського вищого професійного училища №2 Наталія Нікітененко

Лакування і догляд за лакованими дверима 

  Природні кольори в інтер’єрі створюють відчуття затишку. Крім меблів, таку атмосферу підтримують міжкімнатні дерев’яні двері натурального відтінку. Щоб двері мали природній вигляд і слугували десятиліттями, потрібно, по-перше, правильно нанести лакофарбне покриття, а по-друге, раз на 5 років оновлювати поверхню. Майстриня виробничого навчання зі спеціальності «маляр» Людмила Бойчук Херсонської вищого професійного училища №2 у нашому відео покаже, як це зробити у домашніх умовах.

Виготовлення приліжкової тумби власноруч 

Тумби корисні і необхідні в нашій оселі. На них можна встановити лампу, покласти телефон або книгу, поставити нічний стакан води або електронний будильник. Процес створення та виготовлення приліжкової тумбочки майстром виробничого навчання ДНЗ «Вище професійне училище №2 м.Херсона» Мацалковським Олексієм в програмі «Майстер на всі руки»

Гімнастика

Як швидко і легко поклеїти шпалери власноруч

Бажаєте змінити інтер’єр на більш привабливий, переїхали у нове житло, шукаєте власний стиль – мотив переклеїти шпалери може бути будь-який. Якщо ви готові до косметичного ремонту і вирішити зекономити, можете сміливо закуповувати рулони. Як швидко і легко поклеїти шпалери власноруч, покаже майстриня виробничого навчання з професії «штукатур», «лицювальник-плиточник» Херсонського вищого професійного училища №2 Наталія Нікітененко

Декоративна штукатурка «короїд» власноруч

Декоративна штукатурка все частіше використовується під час ремонту у квартирах і будинках. Окрім гарного вигляду і практичності, у неї є і ряд інших переваг. Для вдалого результату потрібно визначитися з видом штукатурки і правильно її нанести.

 

монтаж перегородки з  гіпсокартону

посилання