ДНЗ "Вище професiйне училище № 2 м. Херсона"

приймальнa комiсiя:

095-365-24-25 097-175-46-77

002vpu@i.ua

Козацький лiцей

КОЗАЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ ім. Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

kozak licey 1 

   На сьогодні головною метою професійних закладів є формування й розвиток всебічно розвинутої, свідомої особистості з чіткою життєвою позицією, готової зробити гідний вибір свого майбутнього.

 kozak licey 2

   Свою роботу ми основуємо на Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. №641.

kozak licey 3

   Одним із пріоритетних напрямків організації виховної роботи у ДНЗ «Вище професійне училище №2 м. Херсона» є активне формування у молодої людини відчуття патріотизму, любові до власної Вітчизни та рідного краю. Система виховної роботи з учнями реалізується в процесі навчання та виховання, як у навчальний, так і в позаурочний час. Зміст національного виховання училища полягає в тріаді: громадянин – патріот – гуманіст.

   Протягом останніх десяти років в училищі ведеться цілеспрямована систематична робота з національно-патріотичного виховання.

 kozak licey 4

    Наприкінці 2006 року у адміністрації училища з’явилася ідея задіяти учнів у новому для училища форматі – козацькій общині. 12 грудня 2007 року було проведено виховний захід спільно з Українським козацтвом Херсонського Коша.

kozak licey 5

   З цього загальноучилищного заходу розпочалась спільна праця з громадською міжнародною організацією Українське козацтво Херсонщини. Ідея відродження Українського козацтва, історія нашого народу, мужність, незалежність, рицарство козаків Запорізької Січі прийшла до вподоби хлопцям нашого училища. Рух по відродженню козацтва, створено на базі училища громадського осередку було підтримано окремими членами педагогічного колективу викладачем Мазурком О.О., керівником фізичного виховання Сопотницьким В.Г., майстром в/н Залужцем О.Б., Кирюхіним М.О., і 38 учнями з груп.

    Документально курінь ім. Б. Хмельницького створений 29.03.2009 року, протягом року проходила серйозна робота по структуризації нашого громадського осередку.

kozak licey 6

   Козацький курінь ім. Б.Хмельницького працює згідно з Положенням, де визначено основні напрямки діяльності, умови і порядок прийому, права і офіційна структура та атрибути об’єднання. Кодекс козацької честі, Кодекс козацької звитяги та Козацькі Заповіді є основою патріотичного виховання, національної свідомості та активної громадянської позиції у вихованні юнацтва.

 kozak licey 7

   За рік об’єднання мало свій статут, було зареєстровано і отримало свідоцтво про реєстрацію осередку, була придбана вся атрибутика без якої не може існувати громадське угрупування (прапор куреня, хоругви , бунчук, присяга), але головне – на 9 березня 2009 року особовий склад куреня ім.Б.Хмельницького нараховував 304 козаків і 15 офіцерів з числа працівників училища, з яких було сформовано три сотні і відповідно штатного розпису був призначений керівний склад куреня і керівний склад сотні.

   Старанням офіцерів, учнів-козаків, був знайдений у занедбаному стані та привезений на територію училища, пам’ятник гетьмана України, Богдану Хмельницькому. За короткий термін, пам’ятник було професійно реставровано власним коштом та зусиллям учнів нашого куреня. Ось чому наш Козацький курінь назван на честь Б. Хмельницького.

   22 січня 2010 року на день святкування Соборності України в урочистій обстановці пам’ятник отримав друге життя. Сьогодні місце, де знаходиться пам’ятник славетному гетьману України – це місце де збираються повністю особовий склад козаків куреня, гостей, учнів училища, де молоді козаки на присязі клянуться вірності народу України і Українському козацтву. Біля пам’ятнику Богдану Хмельницького проводиться фотографування кращих козаків на фоні прапора нашого куреня, вручаються нагороди кращим козакам за їх роботу.

   Поряд з організаційними питаннями, розбудова громадської організації ведеться відповідно планів спільної роботи з Херсонським Кошем Українського козацтва.

   Проводиться багато спільних заходів по святкуванню пам’ятних дат з історії Українського козацтва:

   2009 р. – 300-річчя Кам’янської Січі в селі Республіканець, Бериславського району, Херсонської області.

   Пройшли масові заходи «Часи козацькі, Січі запорізькі», де наші хлопці-козаки на могилі легендарного отамана К. Гордієнка виступили вперше з бойових мистецтв, вперше про себе заявив створений козацький хор «Отамани», який оновлюється і є гордістю нашого куреня.

2011 р. – святкування 300-річчя створення Олешківської Січі у м.Цюрупинську саме там вперше заявив про себе козацький духовий оркестр

2012 р. – 520 річниця з нагоди створення козацтва. Святкування відбувалося у с.Тягинка Бериславського району, Херсонської області.

2014 р. – приїзд Філарету та участь у Хресній ході.

2016 р. – святкування 305-ї річниці створення Олешківської Січі у м.Олешки.

2018 р. – 309-річчя Кам’янської Січі в селі Республіканець, Бериславського району, Херсонської області.

2021 р. – тризна на каменській січі к шануванню памя’ті кошового отамана Запорозької Січі, видатного військового і політичного діяча, сподвижника і співавтора конституції Пилипа Орлика -Гордієнко (Головко) Кость Гордійович

Також щорічно беремо участь в урочистостях, заходах які проводить щороку міська рада Херсону у багатому історичними цінностями, легендарному козацькому краї, це: святкування Дня міста, свята Покрови, дня Злуки та інш.

 kozak licey 8

Щороку наш осередок бере участь у ряді заходів, присвячених Дню Захисника України:

1.   Традиційно жовтень розпочинається з легкоатлетичного кросу та спортивних ігор « Козацька Наснага». В змаганнях беруть участь усі учні навчального закладу.

2.   Кожного року козацький хор «Отамани» беруть участь у фестивалі «Степ і воля – козацька доля», присвяченому Дню козацтва та Дню захисника України, та з нагоди святкування Дня села Благодатне, Скадовського району.

3.   У жовтні місяці, на світо Дня українського козацтва у актовому залі проводяться загально-училищний виховний захід – «Свято Покрова-День захисника України» приурочений християнському святу Покрови, дню Українського козацтва та Дню захисника України.

4.   Вже протягом багатьох років в училищі існує традиція на Свято Покрова   вступати в ряди козацького ліцею ім. Богдана Хмельницького при громадській організації «Українське козацтво». Новоприбувшим козакам вручаються Реєстрові грамоти, затверджено молодший керівний склад.

5. Учні козаки разом з офіцерами щороку беруть участь у урочистих заходах до Дня захисника України, Дня українського козацтва у м.Херсоні, у святковій ході по центральним вулицям міста

6. Участь у почесній варті під час різноманітних урочистих заходів та мітингів.

7. Щороку беремо участь у міському патріотичному фестивалі «Козацький грай».

 kozak licey 9

kozak licey 10

Для того щоб правдиво і своєчасно писалося історія роботи нашого козацького осередку, створена і працює прес – служба, яку очолюю Сотник Козацького ліцею – Супрун Ю.Ю. «Робота і життя козацтва куреня повинні бути своєчасно висвітлені в інформаційному віснику» – вважає Отаман куреня ім. Б.Хмельницького, Полковник Українського козацтва О.Ф.Супрун., директор училища.

 

Училище має «підшефних» ветеранів, яких вітає на свята та надає допомогу та «підшефний» пам’ятник героям-патріотам, братам Запорожчукам, за яким доглядають та покладають квіти.

 kozak licey 11

В училищі діє стрілецький гурток в роботі якого беруть участь учні училища. В приміщенні тиру відбувається заняття зі стрільби з пневматичних гвинтівок та пістолетів, а також проходить поглиблене вивчення предмета «Захист Вітчизни» .

Майже всі наші випускники проходять службу в Збройних Силах України, Національній Гвардії та батальйоні «Херсон». Багато з них є учасниками АТО на Сході України, не винятком є наші педагогічні працівники, троє з яких захищали цілісність України на Донбасі. І Все чому вони навчилися у козацькому курені допомагають ім під час служби.

За роки існування куреня ім.Б.Хмельницького в реєстровій книзі зазначено на 14.10.2018 р. 1236 козаків та 14 офіцерів, співробітники нашого училища.

Кожного року наш громадський осередок поповнюється учнями першого і других курсів – близько 100 хлопців добровільно вступають до лав нашого куреня. Цього року до лав українського козацтва вступило 98 учнів.

kozak licey 12