ДНЗ "Вище професiйне училище № 2 м. Херсона"

приймальнa комiсiя:

095-365-24-25 097-175-46-77

002vpu@i.ua

Штукатур; монтажник гiпсокартонних конструкцiй; маляр

Термiни навчання:

  • пiсля 11 класу —1 рiк, 5 мiсяцiв;

( з умiнням виконувати роботи з утеплення та декоративного оздоблення поверхонь, з отриманням СЕРТИФIКАТА )

Вiдео_1

Вiдео_2

   Штукатур є тим будівельним фахівцем, від якості роботи якого залежить, як буде виглядати будинок після введення його в експлуатацію. Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем наближається до художника. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю.
Характеристика професії:
– виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей;
– накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці;
– вирівнювання поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів.

   Штукатур готує розчини для різних видів штукатурки, робить розмітку поверхні і готує її для обштукатурювання, наносить штукатурку вручну і механізованими інструментами, обробляє обштукатурену поверхню.

   Штукатури, які закінчили професійно-технічні училища, як правило, озброєні ґрунтовними спеціальними теоретичними знаннями і мають розвинені професійні уміння і навички. Такий професійний багаж, підкріплений робітничим досвідом, дає можливість за 4-5 років досягти найвищого кваліфікаційного розряду. 

Монтажник гіпсокартонних конструкцій

   Це спеціаліст по гіпсокартонних конструкціях, від якого залежить естетичний вигляд інтер’єру. Здебільшого – це стелі (євро) із різними підсвітками, площинами, об’ємами, кольорами.
Дана професія має оздоблювальну основу, яка повинна відповідати нормам і правилам монтажних конструкцій. Тобто спеціаліст повинен враховувати товщину стелі, падіння світла та взагалі повинен вміти розробити конструкцію так, щоб вона вписувалася у вже існуючий інтер’єр.

   Монтажник гіпсокартонних конструкцій повинен: зводити міжкімнатні перегородки, обшивати готові стіни (утеплення, облагороджування); монтувати підвісні стелі (прості і багаторівневі); робити арки і різні криволінійні конструкції, інсталяційні сіни (для маскування інженерно-технічних комунікацій).

   Сьогодні гіпсо¬картон це ключова позиція при внутрішньому оздобленні і плануванні простору приміщень. І якщо раніше його використовували в основному як “суху штукатурку”, то зараз, завдяки постійному вдосконаленню асортимен¬ту І технічних характеристик, можливості застосування гіпсокартону значно розширилися

   Потреба у робітниках цієї професії постійно має тенденції до зростання.
Плюси професії:
– хороший заробіток ( при великих обсягах або високих розцінках );
– робота в теплі;
– не сполучена з брудом притаманним «мокрими технологіям»;
– відразу видно результат (висока швидкість монтажу);
– елементарні навички можна освоїти досить швидко.

Маляр.

   Працює в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних і житлово-комунальних управліннях. Готує під пофарбування бетонні, дерев’яні і металеві конструкції. Поверхні фарбує вручну або при допомозі валиків, пультів із фарбою, пістолетів та інших приладів, наклеює шпалери. Володіє прийомами роботи високоякісної і декоративної штукатурки, а також прийомами багатоколірного пофарбування фасадів, будівель спеціальними синтетичними складами. Після закінчення штукатурних робіт маляр береться за роботу. Це роботи з фарбування, обклеювання, художньої обробки та ремонту внутрішніх та зовнішніх поверхонь будинку.

   Роль маляра в будівництві дуже велика. Він покриває фарбами і лаками стіни, стелі, підлоги, двері при їхньому остаточному оздобленні, обклеює необхідні поверхні шпалерами, гнучкими лицювальними матеріалами. Слід зазначити, що з розвитком індустріалізації будівництва і перенесенням багатьох будівельних операцій у заводські умови різко зросла кількість виробів, що надходять на будівельний майданчик у цілком готовому виді, пофарбованими при виготовленні. Такі вироби полегшують працю маляра на будівництві. Тому що після остаточної установки на місці їх необхідно лише один раз покрити фарбою, тобто «освіжити», і виріб буде придатним до експлуатації.
   На будівництвах малярам доводиться виконувати різноманітні види фарбувань – клейове, вапняне, силікатне, цементне і, крім того, ще й покривати поверхні олійними, емалевими, емульсійними фарбами і лаками.
   Ця професія гарна тим, що роботу відразу ж видно – вона просто сама впадає в око яскравими фарбами. Маляр завжди працює на совість, оскільки свої недоробки йому сховати нікуди, адже його праця завжди на поверхні.