ДНЗ "Вище професiйне училище № 2 м. Херсона"

приймальнa комiсiя:

095-365-24-25 097-175-46-77

002vpu@i.ua

Штукатур; Лицювальник-плиточник; Муляр

Термiни навчання:

  • пiсля 9 класу — 3 роки;

Вiдео-огляд

Штукатур є тим будівельним фахівцем, від якості роботи якого залежить, як буде виглядати будинок після введення його в експлуатацію. Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем наближається до художника. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю.
Характеристика професії:
— виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей;
— накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці;
— вирівнювання поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів.

   Штукатур готує розчини для різних видів штукатурки, робить розмітку поверхні і готує її для обштукатурювання, наносить штукатурку вручну і механізованими інструментами, обробляє обштукатурену поверхню.

   Штукатури, які закінчили професійно-технічні училища, як правило, озброєні ґрунтовними спеціальними теоретичними знаннями і мають розвинені професійні уміння і навички. Такий професійний багаж, підкріплений робітничим досвідом, дає можливість за 4-5 років досягти найвищого кваліфікаційного розряду.

   Лицювальник-плиточник – професія, досить почесна на будівництві.
Професія лицювальника-плиточника відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків й архітектурних споруд.
Висококваліфікований лицювальник-плиточник здатний виконувати складне декоративне оздоблення архітектурних елементів будівель і внутрішніх поверхонь, реставраційні роботи.
Лицювальники облицьовують зовнішні і внутрішні поверхні штучними або природними плитками, виконуть мозаїчні, лінолеумні та інші роботи.

   Професія лицювальника-плиточника відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків, архітектурних та інженерних споруд, надання їм естетичного вигляду. У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти: мозаїчно-шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбівки, катки, скребки, кельми, шпателі, рівні тощо.
Виконує роботи середньої складності під час облицьовування керамічними, скляними, азбестовими та іншими плитками.
Важливими є природні здібності до творчості: добрий окомір, чітка

координація і точність рухів, яскраве уявлення, образне мислення, наочно-образна і зорова пам’ять, концентрація і розподіл уваги.

   Професійна кар’єра лицювальників-плиточників, які одержали спеціалізовану вищу освіту будівельника продовжується у якості бригадирів, майстрів, прорабів, начальників дільниць, а для тих, хто має схильність до вирішення масштабних організаційних завдань на більш відповідальних, керівних посадах.

   Муляр – це робітник, що бере участь у зведенні і ремонті житлових будинків, мостів, промислових і інших споруджень із природних і штучних будівельних матеріалів. До природних будівельних матеріалів відносяться різні види каменю. Штучні виготовляються з глини, шлаку, вапняно-піщаних сумішей і інших матеріалів.
   Муляр робить кладку несучих стін, фундаменту арок, зводів, колон, бере участь в установці віконних і дверних коробок, робить конопатку і заливання швів у збірних залізобетонних конструкціях.
   При кладці стін муляр повинний витримувати необхідну товщину і рівність шва, перевіряти відповідність горизонтальності і вертикальності рядів проектним вимогам, проектувати зведення кутів і вигинів стіни з цілих, половинок і четвертинок цегли. Муляр може брати участь у ремонті: він виконує закладення «порожнеч» новою цеглою, при дотриманні «швів» і «стику» старої кладки.

   Муляр може працювати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі (можливо, на висоті).

   На ринку праці професія затребувана, попит на неї стабільний. Потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України муляр без особливих ускладнень знаходить роботу в будівельних організаціях, на підприємствах та в установах різних форм власності, наприклад домобудівних комбінатах, ремонтних і житлових управліннях тощо. Таким чином, професія муляра має сталий попит на ринку праці. Роботу муляра виконують як чоловіки, так і жінки.