ДНЗ "Вище професiйне училище № 2 м. Херсона"

приймальнa комiсiя:

095-365-24-25 097-175-46-77

002vpu@i.ua

Столяр будівельний ; монтажник-складальник металопластикових конструкцій

Термiни навчання:

  • пiсля 9 класу — 3 роки;
  • пiсля 11 класiв –

Вiдео-огляд

   Сто́ляр  будівельний— робітник, фахівець, який займається обробкою дерева і виготовленням виробів із нього.

   Предметом праці столяра є деревина. Він займається обробкою деревини, виготовленням виробів з неї, при необхідності монтажем їх на будівельних об’єктах. Існують білодеревні (хвойні і м’які листяні види порід) і червонодеревні (тверді цінні види листяних порід дерев) роботи, у залежності від виду деревини. Столяр – багатопрофільна професія: виготовляє меблі (м’яку, корпусну, офісну); бере участь у будівництві: виготовленні і монтажі дверей і вікон, меблів, що вбудовуються, монтажі перегородок, врізанні замків, ручок, облицюванні стін дерев’яними панелями, а також виготовленні будь-яких виробів з дерева: вішалок, карнизів і інше.
   Столяр у своїй роботі працює не тільки з деревом і з матеріалами, що заміняють дерево, а й з різними способами кріплення і монтажу виробу: металевими шурупами, скобами, цвяхами, клеями, матеріалами, необхідними для облицювання, обтягування, обробки дерев’яних виробів (плівками, лаками, фарбами, тканинами).

   Умови праці столяра можуть бути різноманітні в залежності від виду виконуваних робіт. Якщо столяр бере участь у виготовленні виробу, то, як правило, він працює в приміщенні – у майстерні чи в цеху. Робоче місце столяра – найчастіше верстат чи сучасні його модифікації. Столяр закріплює дерев’яні заготівлі, робить розмітку й обробку виробу по заданому кресленню. Способи обробки деревини – це пиляння, обробка, збірка. Кожна з цих операцій може виконуватися як вручну і за допомогою традиційних інструментів (пилки, рубанка, фуганка, долота, свердла, стамески), так і на спеціальних верстатах (тоді в обов’язки столяра входить контроль за роботою верстата і якістю одержуваного виробу) у залежності від розмірів і специфіки виробництва. У випадку, якщо роботою столяра є монтаж виробів (вбудування меблів, вікон, дверей і ін.), робочим місцем столяра є ті об’єкти, на яких виконується монтаж. 

   Зараз, з поширенням індивідуального житлового будівництва, різко виріс попит на оригінальні вироби. Праця столяра є творчою, відповідальною. Вона пов’язана також з промисловим виготовленням меблів.
   Столяр будівельний – одна з робітничих професій, яку постійно потребують підприємства України.
   Столяри потрібні на фабриках по виробництву меблів, вікон, дверей, будь-яких виробів з дерева, а також у відділах і на підприємствах, що здійснюють монтаж і ремонт дерев’яних виробів. Також професія столяра затребувана в будівництві, при зведенні і реконструкції будинків, а також в організаціях, що займаються ремонтом квартир, будинків і офісів, для виготовлення й установки вікон, дверей, підвіконь, порогів, поруччя і для внутрішньої обробки приміщення (наприклад, прикраса стель, облицювання стін, плінтусів і т.д.).    Професія столяра має застосування в машинобудуванні й інших галузях, пов’язаних з розробкою і виготовленням техніки. Столяр працює й у модельному цеху, де він виготовляє зменшені макети майбутніх автомобілів чи іншої техніки з дерева.
   Перспективами росту є можливість підвищення розряду, складності доручених фахівцю робіт, підвищення заробітної плати. З робітника, що виконує окремі конкретні операції, починаючий столяр може вирости у фахівця, що планує етапи виготовлення виробу, розробляє нові способи деревообробки. Можливий кар’єрний ріст: столяр – майстер – начальник групи чи цеху.
   Висококваліфіковані столяри мають можливість у порядку міждержавного обміну робочою силою працевлаштуватися в районах інтенсивного будівництва за межами України (Чехія, Польща, Ізраїль).